Inp Group

Helista +372 50 57 727 või saada e-mail :  info@inpgroup.ee

Email again:

Palkmaja nõuanded :

 

"Palkmajad ei lase meil unustada, et looduslähedasem elu ja looduslike materjalide kasutamine on siiski võimalik."

Palkmaja väärtused

  • Soe marejal - mille tagab palk soojusmahutavus. Paksud palkseinad loovad siseruumi, kus talvel on soojem ja suvel jähedam, sest salvestatud soojust eraldab puit aeglaselt. Palkmaju eelistati väga palju just äärmuslikku temperatuuriga aladel.

 

  • Tervislik keskkond - tänu puidu antistaatilistele omadustele, mistõttu on palkmajas oluliselt vähem tolmu. Samuti toimub läbi diffuusselt õhu pidev värskendamine ja optimaalse õhuniiskuse siseruumide eraldamine.

 

  • Loodussäästlik eluviis - puit on looduse enda poolt loodud ehitusmaterjal ja puit on looduses isetaastuv ehitusmaterjal. Kõige kaunimad on need palkmajad, mis on kooskõlas keskkonnaga kuhu nad on ehitatud, eriti veel need mis asuvad metsastel aladel, tunduvad sõna otses mõttes maa seest välja kasvavat. Palkmaja ajast sõltumatus kutsuvuses sisaldub põhitõde: kõikemäärav on koha vaimsus.

 

  • Traditsioonide ja Väärtustega ehitusviis - laialdane huvi palkmajade vastu ja sellega seonduvad romantilised assotatsioonid on tingitud palkidest ehitamise meetodite ja stiilide taaselustamise ning reinterpreteerimise. Õigesti püstitatud palkmaja säilib sajandeid, kus juures kinnisvarana on tema väärtus kõrge ja vananemine lisab vaid häid omadusi. Palkmaja väärtustab mõtteviisi, mis hindab loomulikku ja tervislikku elustiili, arvestades meid ümbritseva keskkonnaga.